Kézi, leány U19-es Eb: válogatottunk 26-21-re győzte le a románt a nyitányon

Vágólapra másolva!
2017.07.27. 16:07
Címkék
Magabiztos sikerrel nyitotta az U19-es kézilabda Európa-bajnokságot a junior leányválogatott. Hajdu János együttese első csoportmérkőzésén Románia korosztályos csapatát győzte le 26-21-re. A szövetségi edző elégedett volt a látottakkal.

Bruckner Vince Már az első fellépésén nehéz ellenféllel találkozott az U19-es leányválogatott a szlovéniai Európa-bajnokságon. Hajdu János csapata a románok korosztályos válogatottja ellen lépett pályára csütörtökön, a kontinensviadal nyitómérkőzésén.Bruckner Vince Már az első fellépésén nehéz ellenféllel találkozott az U19-es leányválogatott a szlovéniai Európa-bajnokságon. Hajdu János csapata a románok korosztályos válogatottja ellen lépett pályára csütörtökön, a kontinensviadal nyitómérkőzésén.

A női juniorválogatott éremesélyesként indul az Eb-n, és annak megfelelően is kezdte a találkozót: gyorsan elhúzott, és tíz perc után már négy góllal vezetett. Az előny kitartott a félidő végéig, három gólnál nem tudtak feljebb zárkózni a románok, 14-11-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

Háfra Noémi nyolc gólig jutott a románok elleni mérkőzésen Forrás: keziszovetseg.hu

Háfra Noémi nyolc gólig jutott a románok elleni mérkőzésen  •  Forrás: keziszovetseg.hu

A második félidőben ugyan ránk ijesztett az ellenfél, mivel egy gólra is feljött (16-15), de akkor váltani tudott válogatottunk, és ismét magához ragadta a kezdeményezést. A csapat legeredményesebb játékosainak, Háfra Noémiének és Tóvízi Petrának, valamint a remek szélsőjátéknak és kapusteljesítménynek köszönhetően öttel elhúztak a lányok, az előnyt pedig már nem is engedték ki a kezükből. A juniorválogatott szövetségi edzője, Hajdu János is elégedetten értékelt honlapunknak a magabiztos győzelem után:

„Első mérkőzésnek tökéletesen megfelelt az összecsapás. Tegyük hozzá, nagyon erős ellenfelet győztük le, ami növeli a siker értékét. Minden csapatrésszel elégedett vagyok, az Európa-bajnokság ezen szakaszának megfelelő állapotban van az együttes.”

A kapitány kiemelte a csapatszellemet, valamint a megfelelő körülményeket:

„Régen volt már ennyire együtt a csapat, a mérkőzés közben tökéletesen működött az összhang. Fontos, hogy azok a játékosok is, akik ezúttal kevesebb lehetőséget kaptak, ugyanúgy szurkoltak, biztatták a többieket.”

A rajt tehát jól sikerült, ezt mutatja az eredmény és Hajdu János értékelése is. Pénteken 13 órakor folytatás a hollandok ellen.

LEÁNY U19-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, CELJE (SZLOVÉNIA)
A csoport, 1. forduló
Magyarország–Románia 26-21 (14-11)
Dvorana Zlatorog (Celje). Jv.: Kjaer, Pedersen (dán)
Magyarország: Bínó, Hlogyik, Suba (kapusok), Faluvégi 5, Fodor 2, Giricz, Háfra 8, Hornyák 2, Hudák, Klujber, Kuti, Márton 5, Pásztor 2, Román, Szabó K. 1, Tóvízi 1. Szövetségi edző: Hajdu János
Románia: Hosu, Nagy (kapusok), Badea, Banciu 1, Bucur 4, Kelemen, Lacatus 1, Leustean 5, Panaite, Petrus, Popescu, Severin, Tecar 1, Tirca 7, Vacariu 1, Verde 1. Szövetségi edző: Ion Craciun
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 3/2