Sport

A Mol-Pick Szeged megtáltosodott

A jól hajrázó MOL-Pick Szeged 30-28-ra legyőzte a vendég horvát PPD Zagreb csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, így megerősítette ötödik helyét a csoportban.

A két csapat 4-4-ig egymás mellett haladt, de mindig a szegedieknek kellett egyenlíteniük. A folytatásban azonban elhúztak a horvátok, félidőre komoly négygólos előnyt harcoltak ki.

A második félidőt jobban kezdték a magyarok, 12. perc alatt sikerült feljönniük 19-18-ra, emiatt időt is kértek a vendégek. Csakhogy a hazaiak lendülete így is megmaradt, hét perccel később pedig már – először a mérkőzésen – vezettek is (23-22). A Zágráb nem roppant meg, óriási harc alakult ki, hol az egyik csapat került előnybe, hol a másik.

A hajrában a Szeged jobban összpontosított, sorozatban négyszer betalált, még José Manuel Sierra kapus is eredményes volt, aki egész pályás gólt dobott az ellenfél üresen hagyott kapujába.

Végeredmény – Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 13. forduló

MOL-Pick Szeged – PPD Zagreb (horvát) 30-28 (11-15)

Az állás:

1. Vardar Szkopje (macedón) 20 pont/12 mérkőzés
2. Barcelona (spanyol) 18/13
3. HBC Nantes (francia) 17/12, 3.
4. Rhein-Neckar Löwen (német) 14/12
5. MOL-Pick Szeged 13/13
6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 6/12 (322-345)
7. PPD Zagreb (horvát) 6/13 (325-369)
8. IFK Kristianstad (svéd) 6/13 (328-391)

A csoportok első helyezettjei a negyeddöntőbe jutnak. A második helyezettek az alsó ágról, a 3-6. helyezettek pedig a felső ág másik csoportjából kapnak ellenfelet a nyolcaddöntőben.

Fotó: Czagány Balázs/MTI